TANTALUS, "The Tantalus", Mappin & Webb, England, 1900-talets första hälft.

Valnöt med beslag av mässing. Märkt Bitjemans Patent, London. Tre glaskaraffer med stoppar. Monogram. Höjd 34. Längd 42 cm.

Några fanerdefekter. Mässingsdetaljer med mindre fläckar. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK