KÄRL /HANDVÄRMARE, Japan, Meji, sent 1800-tal

Mässing. Dekor i form av växtlighet. Lock med genombruten dekor. Höjd 12 cm. Diameter 17 cm.

Slitage, bristningar.

Utropspris
2 000 SEK