BRÄNNVINSCISTERN, tenn, Nyköpings ciselörverkstad 1939.

Rundad form. Graverad dekor av fornnordisk typ samt runor. Lock med dekor av fisk. Höjd 30 cm.

Smärre slitage och repor.

Utropspris
2 000 SEK