FÅGELBUR, 1900-talets andra hälft.

Trä med galler i metall. I form av byggnad. På benställning. Skuren dekor. Mittkupol avtagbar. Längd 68 cm, bredd 68 cm, höjd 190 cm.

Bruksslitage. Märken efter skadedjur. Smärre skador.

Utropspris
3 000 SEK