HUGO SIMBERG, linje-etsning och torrnål, signerad och daterad 1899, plåtsignering HS-99.
Vintervägen II. Storlek 13x18 cm.
Ej examinerad ur ram.
"Hugo Simberg Grafik", Heikki Malme, Konstmuseet i Ateneum publikationer 1989, sid.35.