BARNCYKEL, trehjuling, Västbo Mekaniska Verkstads AB, omkr 1900-talets mitt.

Röd- och gulvitlackerad metall. Flak baktill. Gummiöverdragna detaljer. Längd ca 71 cm, höjd ca 54 cm.

Slitage. Färgbortfall, rost. Trampor med förstärkningar. Hjul med sprucket gummi. Navkapslar med bucklor.

Utropspris
1 500 SEK