KYL och MÄTAPPARAT / SPRITMÄTARE, Certus, 1900-talets första hälft.

Metall samt trä. Invändigt fyra behållare för sprit. Bredd 72 cm, djup 30 cm, höjd 59 cm.

Slitage, repor, smärre bucklor. Rost.

Utropspris
4 000 SEK