Arthur Stadler

(Tjeckien, 1892-1937)
Arthur Stadler
(Tjeckien, 1892-1937)

ARTHUR STADLER, mapp med 42 illustrationer, signerat försättsblad med dedikation samt daterad Wien 1930.

"Gesichter, 42 zeichnungen von Arthur Stadler", bladstorlek 35 x 25 cm.

Hanteringsveck, vikta hörn, fläckar. Slitage på förvaringsmapp. Tidningsurklipp, tryckt porträtt av konstnären samt signerat kort medföljer i mappen.

Utropspris
3 000 SEK