KITTEL, koppar, 1800-tal.

KITTEL, koppar, 1800-tal.

Rund form med bärhandtag fäst i ögglor. Diam ca 37,5 cm, höjd ca 25 cm.

Slitage. Märken. Bucklor. Fläckar, anlöpningar.

Utropspris
1 200 SEK