Allmoge
589536

KISTA, allmoge, bär daterad 1836.

Polykromt dekor i blått, vitt och rött. Uppfällbart lock med bakomliggande inredning. Längd 87, bredd 62, höjd 52 cm. Lås och nyckel medföljer. Nyckel finns.

Slitage, pigmentbortfall, märken, fläckar, rost.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Modern Art & Design 656

733. Marcel Duchamp, Porträtt av Malou Höjer.
Utropspris
300 000 - 350 000 SEK
Budhistorik
290 000

ditt bud
Aktuellt bud:
290 000 SEK