PARAPLYSTÄLL FÖR VÄGG, 2 delar, stål och gjutjärn, sannolikt Eskilstuna, omkr år 1900.

Ställ med fjäderfästen för totalt fyra paraplyer, ovansidan med riklig floral dekor. Vattenuppsamlare i gjutjärn. Stället märkt E med ovanförliggande krona. Längd ca 31 cm, resp ca 24,5 cm.

Slitage. Fläckar, märken, repor. Färgbortfall. Smärre rost.

Utropspris
1 500 SEK