VAS, brons, Arkaiserande form och dekor, Qingdynastin (1644-1912).

Geometrisk dekor. Hänklar. Höjd 34 cm.

Slitage. Borrad, monterad som lampa

Proveniens

From the Collection of Paul R. Wedendal (1924-2010).

Utropspris
15 000 SEK