SKÅL, jugend, försilvrad metall och glas, Wurttembergische Metallwarenfabrik (WMF) jugend, 1900-talets början.

Rund form med floral dekor. Insats i gröntonat glas. Handtag. Diameter 16,5 cm. Höjd 21 inkl handtag.

Bruksslitage, anlöpningar, repor. Smärre nagg.

Utropspris
2 000 SEK