SKRIVBORD, England/Frankrike 1900-talets mitt.

Rundade hörn, rikt dekorerade ben med avslutande hjultrissor. Ytan klädd med skinn med förgylld dekor. Tre lådor i sargen. Längd 183 cm, bredd 102 cm, höjd 77 cm.

Två lådor låsta, nyckel saknas. Stötmärken och repor. Nyckel saknas.

Utropspris
600 EUR