JAKTBÄGARE, STOP, 3 st, och FIGURIN, keramik, glas och porslin, 1900-tal.

Jaktbägare i pressglas, höjd 9 cm. Stop, glas och metall, höjd 31 cm. Stop, stengods, i form av påklädd räv, svansen som hänkel, höjd 19 cm. Stop, keramik, med handmålat jaktmotiv i relief, på locket krönande örn med byte, totalhöjd 34,5 cm. Figurin, porslin, örn, märkt V. Bindi, made in Italy, signerad i godset BM.

Lagning och kantavslag. Ett öra skadat. Repor, bruksslitage. Spår av etiketter.

Utropspris
150 EUR