VÄSKA, Christian Dior.
Monogrammönstrad canvas i blått med blå skinndetaljer. Fodrad i beige canvas. Invändigt med ett dragkedjeförsett fack. Etikettmärkt "CHRISTIAN DIOR BAGAGES PARIS MADE IN FRANCE". Ca 39,5 x 25 x 16 cm.
Bruksslitage, senare dragkedjor, foder med skador och fläckar.