Madeleine Pyk – en samling F769

GLASFÖREMÅL, 6 st, Bertil Vallien och Kjell Engman, Kosta Boda.

Bl a blå och rödtonad dekor. Signerade "Kosta Boda, Artist Coll, B. Vallien, 49250", "Kosta Boda Ateliér - 91, B. Vallien, 801006/500", "Kosta Boda, Ateljér -92, 801033/500, B. Vallien", "Kosta Boda Artist Coll, B. Vallien, 519251", "Kosta Boda, K. Engman 7059146" och "Kosta Boda, Artist Coll, B. Vallien, 69716". Höjd 10-28 cm.

Några mindre repor.

Utropspris
2 000 SEK