Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
597388

GLASFÖREMÅL, 6 st, Bertil Vallien och Kjell Engman, Kosta Boda.

Bl a blå och rödtonad dekor. Signerade "Kosta Boda, Artist Coll, B. Vallien, 49250", "Kosta Boda Ateliér - 91, B. Vallien, 801006/500", "Kosta Boda, Ateljér -92, 801033/500, B. Vallien", "Kosta Boda Artist Coll, B. Vallien, 519251", "Kosta Boda, K. Engman 7059146" och "Kosta Boda, Artist Coll, B. Vallien, 69716". Höjd 10-28 cm.

Några mindre repor.

Lähtöhinta
2 000 SEK