Kosta Boda

(Sverige, Född 1742)
Kosta Boda
(Sverige, Född 1742)

GLASFÖREMÅL, 11 st, Anna Ehrner, Gunnel Sahlin och Ken Donecoll, Kosta Boda.

Ljushållare i grön och blå glasmassa. Skålar med blå dekor varav en räfflad, signerade "7005889 Kosta Boda otydlig signatur", "7203008 Kosta Boda Lim.En 300 Gunnel Sahlin", "7203003 Kosta Boda Lim.50.300 Gunnel Sahlin" och "Kosta Boda Ateljéer 945003/4000 Gunnel Sahlin". Glas i orange ton med rand dekor samt bått. En signerad "Kosta Boda A. Ehrner 49466". Zas i klarglas med måld dekor signerad "Ken Donecoll N3725" samt vas i organisk form med grön ton. Höjd 3-9 cm.

Mindre slitage och repor.

Utropspris
1 500 SEK