BRICKA, Argentor, Wien, Österrike ca 1910-tal.

Rak form med rik stiliserad dekor av bland annat solfjäderformation vid vardera kortsida. Märkt. Längd ca 57,5 cm.

Slitage, repor och märken. Mindre smuts.

Utropspris
2 000 SEK