Fyra assietter, diameter 16 - 19 cm. Två kannor, höjd 22 cm. Två kannor, höjd 14 cm. Fem såsskålar, 14- 22 cm. En skål med hänklar, längd 18 cm.
Bruksslitage, repor, några bucklor och märken. Mindre kanna med lagning. Några delar med anlöpningar.
Enligt uppgift från olika restauranger, märkta bl a Hotel Savoy Malmö, Skansen och Sturehof.