BÖCKER, 3 vol, "Svenska Fåglar", Wilhelm von Wright, Förlaget Svenska Fåglar Stockholm, 1927.

Helfranska band med klotrygg och guldpräglad text. Marmorerat band. Tryck av A Börtzells Tryckeri AB å papper från fionpappersbrukens försäljnings AB Stockholm 1927.

Ryggar med skador och slitage. Ej genomgångna.

Utropspris
4 000 SEK