VÄSKA, "Speedy", Dior, 1900-talets fjärde kvartal.

Beige canvas med svart monogrammönster. Svarta skinndetaljer. Foder av svart konstläder. Etikettmärkt "Christian Dior BAGAGES PARIS MADE IN FRANCE garanti Scotchgard". Längd 40, bredd 18, höjd (exklusive handtag) 23 cm.

Bruksslitage. Hål i ytterfodret. Fläckar. Brytskador i handtagen.

Utropspris
2 000 SEK