ÄGGVÄRMARE, nysilver, James Dixon & Son, Sheffield, sent 1800-tal.

Äggformad behållare med avtagbar överdel. Fyra svängda ben. Invändig löstagbar insats för fyra ägg. Höjd 28 cm.

Slitage, anlöpningar, repor, märken.

Utropspris
2 000 SEK