SKYLTTOMTAR, Tyskland 1950-tal.

Etikettmärkt Heinz Mordelt, Berlin, bl.a. tyg, trä och papper, elektrifierad med rörlig funktion, höjd ca 53 cm, längd ca 62 cm.

Bruksslitage, paketet kompletterat, klädseln med hål, ej funktionstestad.

Utropspris
3 000 SEK