PARTI DIVERSE, matsedlar, inbjudningskort, tackkort från Gustav V, prins Bertil, prinsessan Sibylla, Prinsessan Birgitta

Tackkort från Prins Bertils 50-årsfest med tryckt autograf, tackkort för deltagande vid Konung Gustaf VI Adolfs begravning med Carl XVI Gustafs tryckta autograf, tackkort från Gustav VI Adolf med tryckt autograf, program vid Frälsningsarméns uppvaktning för Gustav V den 13 juni 1938, meny (på franska) för middag på Tullgarns slott 16 juni 1949, tackkort egenhändigt undertecknat av drottning Louise 16 juli 1959, prinsessan Birgittas och prins Johann Georg av Hohenzollern-Sigmaringen bröllopsmeny daterad 25/5 1961, tackkort med fotografi av Prinsessan Sibylla från 60-årsdagen 1968, minneskort från Carl XVI Gustaf i samband med Gustav VI Adolfs död i september 1973 samt program och middagsmeny för Gustav V:s 80-årsdag daterad 14-16 juni 1938.

Slitage. Veck förekommer.

Proveniens

Kammarvaktmästare Martin Wenström.

Utropspris
2 000 SEK