BESTICKSERVIS, 196 st, nysilver, "Birgitta", Markströms, 1900-tal.

Två såsslevar, 32 kaffeskedar, 18 matgafflar, 18 matknivar med blad i rostfritt stål, 22 bordsgafflar, 24 bordsgafflar med blad i rostfritt stå, 24 bordsskedar, 13 matskedar, fyra smörknivar samt ostkniv med blad i rosfritt stål, uppläggningssked, 19 smörgåsgafflar, tolv smörgåsknivar samt sex assiettegafflar.

Bruksslitage, gravyr.

Utropspris
1 500 SEK