KAROTTER, nysilver, 3 st. 1900-tal. En Erik Råström.

Lockkarott, Erik Råström, lösttagbart skaft i svärtat trä, diam 18, höjd 5. Karott m skaft i svärtat trä, diam 19, höjd 6. Mindre karott m träskaft, diam 14,5.

Bruksslitage, lockknopp lite sned.

Utropspris
1 500 SEK