PARTI SILVER, 7 delar. Finland och Sverige, 1900-tal. Bl a Stockholm 1931. Vikt ca 254 gram.

3 skedar, 1 sandwichspade och 1 såsslev från Finland. Äggkopp och bägare, båda från Sverige. Vissa förgyllda. Höjd 5,5-6 cm, längd ca 14-25 cm.

Slitage. Några med monogramgravyr.

Utropspris
1 500 SEK