BESTICKSERVIS, 73 delar, rostfritt stål. "Fuga" Tias Eckhoff, Gense samt Dansk Knivfabrik, Lundtofte, Danmark.

Matskedar, 10 st, längd 19 cm, dessertskedar, 8 st, 17 cm, kaffeskedar, 4 st, 12,5 cm. Gafflar 5 st och knivar 12 st, längd 19 cm resp. 21,5 cm. Fiskbestick: 9 gafflar, 17,5 cm, och 6 knivar, 19 cm. Knivar 18 st, längd 19 cm. Serveringssked, längd 21,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Utropspris
200 EUR