SKYLTBOKSTÄVER, 14 st, aluminium, 1900-talets andra hälft.

Målade i vitt och grönt resp vitt, bokstäverna D, S, L, R, O, T, B, A, A, F, E, E, U, C i versaler samt tecken för akut accent, höjd ca 14 resp 36-38 cm.

Slitage, repor, fläckar, enstaka bucklor.

Utropspris
1 500 SEK