Nicolas Sanson d'Abbeville

(Frankrike, 1600-1667)
Nicolas Sanson d'Abbeville
(Frankrike, 1600-1667)

KARTA, etsning, Nicolas Sanson d'Abbeville, daterad 1658.

"Royaume de Danemarq". Handkolorerad. Två blad. Möjligen senare avdrag. Bildens mått ca 52 x 40 cm.

Ytslitage. Fläckar. Revor. Veck. Gulnad. Ej examinerad ur ram. Glas med avslag.

Utropspris
2 000 SEK