Trä, tyg, metall och plast. Nisse Depp sittande på sin vattenmaskin. Med elektronik, datorprogram som syns på skärmen. Bredd 52, djup 50, höjd 152 cm.
Smärre slitage och enstaka mindre skador.
Nordiska Kompaniets julskyltning 2014.
Intäkterna från auktionen skänks oavkortat till Läkare utan gränser.