FIGURIN, trä, Japan sent 1800-tal.

Snidad dekor föreställande man i stol. Mustascher och skägg av applicerat hår. Delvis bemålad. Höjd ca 30 cm.

Slitage. Skador. Maskstungen.

Utropspris
1 500 SEK