TENNSTOP, 6 st, bl a , Gustav Silov, 1813, Vimmerby.

Koniskt form med hänkel. Höjd ca 20 cm.
Johan Erik Wahlberg, (1803-1828), Strängnäs, 1824.
Samt oidentifierade mästare, 1818, 1824, 1849 samt 1859.

Slitage och skador.

Utropspris
3 000 SEK