RESEETUI, nickel, 1900-talets mitt.

Reseset. Tre pluntor i nickel med skruvlock i blått, rött respektive svart. Fyra glas i nickel. Fodral i svart skinn med dragkedja och handtag i lock. Diameter ca 10. Höjd ca 18 cm.

Slitage. Repor och märken. Glas med någon form av klisterrester.

Utropspris
2 000 SEK