ISHINK och SHAKER, metall, bl a Folke Arström, 1900-talets andra hälft.

Shaker i välvd form formgiven av Folke Arström. Höjd 22 cm. Ishinken i form av ett äpple, märkt "A Daydream Produktion". Höjd 24 cm.

Bruksslitage. Repor. Lagningar i shakerns lock. Viss lukt i ishinken. Gravyr på shaker. Anlöpningar.

Utropspris
1 500 SEK