TEKÖK på RECHAUD, försilvrad koppar, ca 1900, och SERVERINGSFAT, nysilver, Poole, USA 1900-tal.

Dekor med blad och rocailler. Tekökets totalhöjd 36 cm. Serveringsfatet med tre fördjupningar, längd 47 cm. Märkt E.P.C.A. Old English silverplate by Poole 5009.

Enstaka intryckningsskador, tennlagningar. Spritbrännaren ej original.

Utropspris
200 EUR