Madeleine Pyk – en samling F769

PARTI SILVER, 3 delar, Sverige, 1900-talets första hälft, vikt 390 gram.

Skål, MGAB, Uppsala, 1934, bägare, GAB, Stockholm, 1933 samt bägare, C G Hallberg, Stockholm, 1925. Höjd 7,5- 15 cm.

Bruksslitage. Repor. Senare gravyr. Bucklor.

Utropspris
3 000 SEK