ORDNAR, 14, bland annat, Nordstjärneorden och Vasaorden i miniatyr. Mestadels 1900-talets början.

Miniatyrer och i vanlig storlek, av de förstnämnda bland annat Vasaordern och Nordsjöordern. Bland annat förgyllt silver. Längd ca 2- 3,5 cm.

Slitage, repor och märken. Fästa med nålar på tygbeklädd kartong. Mindre skador på band. Missfärgning.

Utropspris
2 000 SEK