KITTEL PÅ STÄLL, koppar, 1800-tal.

Rund form. Hänklar och ben av smide. Diameter 28. Höjd 31 cm.

Slitage. Repor och bucklor. Invändigt något anlupen metall.

Utropspris
1 500 SEK