Madeleine Pyk – en samling F769

Frans Nyberg

(Finland, 1882-1962)
Frans Nyberg
(Finland, 1882-1962)

FRANS NYBERG, 3 st etsningar, signerade och numrerade 6/10, 3. och No 1. En daterad 24, två 1925.

Olika stadsvyer som motiv. Plåtstorlekar ca 13 x 9 cm, 16 x 12 cm och 19 x 14 cm. Oinramade. Julkort från 1930-talet medföljer.

Smärre slitage, fläckar och spår av veck.

Utropspris
150 EUR