RESEKOFFERTAR, 3 st, 1900-talets andra hälft.

Trä- och metallskodda. Gavlar med bärhandtag. Stora koffertens längd 101. Bredd 49. Höjd 54. De mindre koffertarnas längd 41. Bredd 41. Höjd 46 cm.

Slitage. Repor och märken.

Utropspris
1 500 SEK