Allmoge
633502

KISTA, 1800-talets första hälft.

Rak form med gångjärnsförsett lock, bakomvarande inredning med fack. Längd ca 66, bredd ca 46, höjd ca 33 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor och stötskador med mindre materialbortfall. Mindre skador vid lås vilket gör låset trögt. Mindre skador vid lock.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

208. Pokal, glas, 1700-tal.
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Budhistorik
Aktuellt bud:
3 500 SEK