TAKLAMPA, Globo Lighting, 1900-/2000-tal. Höjd ca 80 cm.

Stomme av kromad metall. Flertalet ställbara ljusarmar.

Slitage, några repor och något anlupen metall. Rostangrepp inuti kopp. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK