HELIKON/TENOR, 1900-talets början.

Gravyr "Adolf Fredriks folkskola". Märkt "Ahlberg & Ohlsson, Stockholm, etabl. 1850, Kungl. Hoflevrantör". Längd 78 cm.

Bruksslitage, ej funktionstesstad. Bucklor. Bortfall av förkromning.

Proveniens

Från Adolf Fredriks Musikskola

Utropspris
1 500 SEK