Madeleine Pyk – en samling F769

KYLBOX, Coca Cola, 1900-talets mitt.

Märkt "Buvez Coca-Cola", tillverkad av Eastern Steel Products Ltd, Preston Toronto, Montreal (licensierad av Acton). lackerad plåt, längd 47, bredd 29, höjd 49 cm.

Bruksslitage, rostangrepp, färgbortfall, bucklor.

Utropspris
1 500 SEK