TRÄSNITT, 4 st, Japan, och AKVARELL, Kina, 1800-tal.

Ando Utagawa Hiroshige, Ur Tokaido-serien, 17,5 x 23 cm (tavlans storlek 35 x 46,5 cm).
Ando Utagawa Hiroshige, 35 x 24 cm (tavlans storlek 63 x 49 cm).
Ando Utagawa Hiroshige, Ur serien 53 stationer på Tokaidovägen, 23 x 17 cm (tavlans storlek 44,5 x 36 cm).
Katsushika Hokusai, Ur Tokaido-serien. 13,5 x 17,5 cm (tavlans storlek 30 x 37 cm).
Oidentifierad konstnär, akvarell, 43,5 x 33,5 cm (tavlans storlek 53,5 x 44 cm).

Slitage, kantskador, smärre revor, ej examinerade ur ram.

Utropspris
200 EUR