Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

TÄNDARE, Cartier, Paris.

TÄNDARE, Cartier, Paris.

Vitmetall, med förgylld detalj invid lock. Räfflad dekor. Märkt i botten "Cartier Paris", samt numrerad "43552". Längd ca 2,5 cm, bredd ca 1,5 cm, höjd ca 12,5 cm. I originaletui.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
5 000 SEK