BORDSUPPSATS, marmor och förgylld brons, 1800-talets andra hälft.

Skål och fot av röd marmor och svart sten. Skål uppburen av tritoner. Fotavslutningar i form av tassar. Diameter ca 17. Höjd ca 16 cm.

Ytskikt med slitage. Skål med några mindre kantnagg.

Utropspris
4 000 SEK